За љубителите на пиво ви нудиме еден нов, богат вкус на Franziskaner Weissbier пивото.
Со матен изглед и деликатен горчлив вкус, кој е резултат на големиот процент на пченичен слад во пивото.
Ова пиво има арома на овошје со цитрусни ноти и банана, мешани со зачини како каранфилче и коријандер.
Погодно за секоја пригода и идеално за комбинирање со различна храна, како риба или месо, најдобро да се конзумираат директно од скара.