Торта која се прави за помалку од 15 минути и сите ќе ја обожаваат. Им успева на сите!

Потребни состојки:

500 гр мелени бисквити
220 гр шеќер во прав
250 гр маргарин
400 мл сок од портокал
100 гр мелени ореви

  • 150 гр чоколадо за готвење за украсување

Погледнете ја подготовката: