Убаво и вкусно мезе од млада зелка

Подготовка:

1. Исечете ја зелката на големи парчиња. Насолете ја.
2. Изматете ги јајцата и насолете ги. Зелката препелкајте ја во брашно, па во јајца. Пржете во загреано тавче.
3. Готова зелка наредете во чинија прелијте со сос по желба!
Добар апетит!