Вкусна брза закуска 🍴
Потребни состојки:
✔️Шунка тенко исечени парчиња
✔️Кашкавал LIVADA
✔️Брашно
✔️Јајца
✔️Презла
Ставете прво од шунката, а над неа од кашкавалот.
Замотајте ги во ролна и боцнете ги со чепкалка.
Секое парче натопете го во многу малку вода, а потоа во брашно. Потоа ставете го во презла, јајце и повторно во презла. Вака спремните парчиња пржете ги во врело масло се додека не добијат златна боја.
Одлични се за мезе или како предјадење со омилениот сос👌
Пријатен апетит!