За Велигден за празничниот ручек традиционално се припрема јагнешко месо, а ние ви даваме предлог како највкусно да го подготвите.🍽
Купете СВЕЖО ПРВОКЛАСНО МАКЕДОНСКО ЈАГНЕ од ТИНЕКС со ОДЛИЧНА ЦЕНА 489ден. / 1кг., добијте ПОДАРОК СОК газиран SINALCO cola 1.5л. и ПИВО НАШЕ МАКЕДОНСКО 1,5л. или ВИНО STOBI и трпезата е речиси спремна.
Месото во комбинација со прилог по избор, свежа салата и секако на крај омилениот десерт – несомнено ќе ги воодушевите вашите сакани.🥗🍷
Ве очекуваме во ТИНЕКС!